Finale Kupa FSG Valjevo: Srpskoligaš slavio na penale

04/16/2015 21:24

Ekipa Budućnost Krušika 2014 osvojila je pehar Kupa fudbalskog saveza grada Valjeva pošto je u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca savladala valjevskog zonaša Radnički sa 5:3. U regularnom delu susret je završen rezultatom 1:1 i odmah se pristupilo penalima u kojima su fudbaleri srpskoligaša bili precizniji. Golove su postigli Gentić, Ilić, Rašević i Milošević. Kod protivnika uspešni su bili Gavrić i Đurić, dok je šuteve Tajdića i Tomića odbranio gomanIvanović.

Srpskoligaš je poveo u 41. minutu kada je posle greške odbrane ekipe sa Petog puka, Stjelja uputio odličan centaršut sa leve strane, a Dragan Nešić glavom plasirao loptu u suprotan ugaoSimićevog gola.

I pre vođstva ekipa Budućnost Krušika 2014 imala je terensku inicijativu, nekoliko lepih šansi,Milošević je 2. i 30. minutu propustio dve stopostotne, u povoljnim situacijama bili su i Rašević iĐermanović.

U nastavku zonaš iz Valjeva je značajno popravio igru, iskoristio indolentnost protivnika iz višeg ranga i posle katastrofalne greške golmana Rankovića prilikom izbacivanja lopte iz svog šesnaesterca, Gavrić je u 51. minutu izjednačio. Do kraja je bilo još nekoliko povoljnih prilika na obe strane, ali one nisu iskorišćene.

Pobednički pehar kapitenu Budućnost Krušika Milošu Raševiću uručio je Radovan Terzić, predsednik Fudbalskog saveza grada Valjeva.

Budućnost Krušik 2014 - Radnički 5:3 (1:1, 1:0)

Stadion "Krušik" Valjevo. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Lukić (Valjevo).

Strelci: 1:0 Nešić u 41, 1:1 Gavrić u 51. minutu. Jedanaesterci: 1:2 Gavrić, 2:2 Gentić, 3:2 Ilić, 3:3 Đurić, 4:3 Rašević, 5:3 Milošević.

Budućnost Krušik 2014: Ranković (Ivanović), Prokić (Ilić), Đermanović (Andrić),Milinković (Gentić) Jevtić, Stevanović, Nešić(Ćirović), Đurić (Tripković), Milošević,Rašević, Stjelja (Čočović).

Radnički: Simić, Ašković, Jovanović (Soldatović), Popović, Tomić, Tajdić, S. Đukić (J. Živanović), Marić (Đurić), Cvetković (V. Živanović), Gavrić, Maksimović (V. Đukić).